Akdeniz Üniversitesi 179 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı

0
434

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Akdeniz Üniversitesi 179 Sözleşmeli Ön Lisans-Lisans Sağlık Personeli Alımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Akdeniz Üniversitesi 179 Sözleşmeli Ön Lisans-Lisans Sağlık Personeli Alımı

Akdeniz Üniversite 179 sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanı 31.12.2020 tarihinde resmi gazete de yayımlanmıştır. Akdeniz Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama merkezinde istihdam edilmek üzere ön lisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu ve lisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu (Eczacı hariç) puan sıralaması esas alınmak suretiyle 179 adet sözleşmeli personel alınacaktır. Son başvuru tarihi ise 14 Ocak 2021’dir.

Alınacak Unvanlar Ve Kişi Sayıları

1 Kişi Hemşire: Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak, Genel Yoğum Bakım Hemşireliği ve Yeni doğan Yoğun Bakım Hemşireliği sertifikalarına sahip olmak.

1 Kişi Hemşire: Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak, 3. Basamak Kamu Hastanelerinin Çocuk Acil Servisinde en az 3 yıl çalışmış olmak.

1 Kişi: Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak, 3. Basamak Kamu Hastanelerinin Pediatrik KİT (Kemik İliği Transplantasyonu) Ünitesinde en az 3 yıl çalışmış olmak.

1 Kişi Hemşire: Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak, NRP (Neonatal Resusitasyon Programı) sertifikasına sahip olmak, 3. Basamak Kamu Hastanelerinin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde en az 3 yıl çalışmış olmak.

1 Kişi Hemşire: Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak, 3. Basamak Kamu Hastanelerinin Pediatri Kliniğinde en az 3 yıl çalışmış olmak.

2 Kişi Hemşire: Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak, 3. Basamak Kamu Hastanelerinin Erişkin Onkoloji Kliniğinde en az 3 yıl çalışmış olmak

1 Kişi Hemşire: Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak, Yoğun Bakım Hemşireliği sertifikasına sahip olmak 3. Basamak Kamu Hastanelerinin Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesinde en az 3 yıl çalışmış olmak

3 Kişi Hemşire: Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak, 3. Basamak Kamu Hastanelerinin Cerrahi Kliniklerinde en az 3 yıl çalışmış olmak.

121 Kişi Hemşire: Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak.

2 Kişi Psikolog: Psikoloji Bölümü Lisans Programından Mezun Olmak.

1 Kişi Fizyoterapist: Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak.

3 Kişi Eczacı: Eczacılık Fakültesi Lisans Programından mezun olmak

15 Kişi Tıbbi Sekreter: Yükseköğretim Kurumlarının ön lisans düzeyinde eğitim veren Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı mezunu olmak.

9 Kişi İlk ve Acil Yardım Teknikeri: Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

8 Kişi Anestezi Teknikeri: Anestezi, Anestezi Teknikerliği ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

3 Kişi Tıbbi Görüntüleme Teknikeri: Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

4 Kişi Radyoterapi Teknikeri: Yükseköğretim Kurumlarının en az ön lisans düzeyinde eğitim veren Radyoterapi programı mezunu olmak

2 Kişi Laborant: Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak

Akdeniz Üniversitesi 179 Sözleşmeli Ön Lisans-Lisans Sağlık Personeli Alımı

Genel Şartlar

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2) Belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

3) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.

4) 657 sayılı Kanun’un 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ile gece nöbeti tutmasına ve vardiyalı çalışmasına engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak.

5) Lisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSS(P3) puanı, Ön lisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSS (P93), puanı esas alınacaktır. Hemşire adaylarının 60 (Altmış) ve üzeri puana sahip olması gerekmektedir. Diğer pozisyonlar için 2020 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

6) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan Emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

7) Başvuru son günü itibariyle tüm pozisyonlar için 35 (otuz beş) yaşından gün almamış olmak.

8) Başvuracak adayların başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.

Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı

1) Yukarıda belirtilen pozisyonlara başvuruda bulunacak adayların http://mobil.hastane.akdeniz.edu.tr/personelkayit  web adresinden başvuru yapılacak pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

2) Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine başvurabilecek olup birden fazla kadroya başvuru yapamayacaktır.

3) Sınav Sonuç Belgesi, ÖSYM web servisleri aracılığı ile barkodlu üretilmeli ve sisteme bu belge orijinal formatında yüklenmelidir, bu belgede KPSS puan türü, yılı ve puanı açıkça görülmelidir. Adayların tercih edilen pozisyon için belirlenen KPSS puan türü ve yılı ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi değerlendirmeye alınmayacaktır.

4) Adli Sicil Kaydı belgesi e-Devlet üzerinden resmi kurum-devlet memuriyeti seçenekleri ile barkodlu üretilmeli ve bu belge orijinal formatında yüklenmelidir.

5) Mezuniyet belgesi e-Devlet üzerinden barkodlu üretilmeli ve bu belge orijinal formatında yüklenmelidir.

6) Adaylar başvuru esnasında oluşturdukları kullanıcı adı ve şifresi ile üye girişi yaparak başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını takip etmeleri gerekmektedir.

7) Başvurusu “Başvuru onay işleminiz tamamlanmıştır” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır.

8) Online başvurular dışında şahsen, posta ve e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin