Aile bakanlığı her ay hesaplarınıza 2 bin 337 TL yatıracak

0
525
Aile bakanlığı her ay hesaplarınıza
Aile bakanlığı her ay hesaplarınıza

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Aile bakanlığı her ay hesaplarınıza 2 bin 337 TL yatıracak – İşte detaylar hakkında bilgiler vereceğiz.

Aile bakanlığı her ay hesaplarınıza 2 bin 337 TL yatıracak – İşte detaylar

Aile Bakanlığı her ay ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına ödemelerini yapıyor. Başvuruların e-Devlet üzerinden alınacağı destek ödemesinin detayları merak ediliyor. Aile Bakanlığı 2.337 TL veriyor. Detaylar haberimizde..

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama geldi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre çocukların okul masraflarını ve çeşitli giderlerini karşılaması adına hane başına ödeme yapılıyor.

AĞUSTOS ÖDEMELERİ YAPILDI

Konuya ilişkin Bakan Yanık, “SED’den yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına Ağustos 2022 ödemesi olarak toplam 328.311.460 TL yatırdık” dedi.

AYLIK YARDIM YAPILIYOR

Bakanlık, yaptığı açıklamasında bu yardımdan toplam da 140 bin aile olduğunu aylık yardımın ortalama olarak 2 bin 337 TL olduğunu söyledi. Devlet yaptığı açıklamasında başvuruların e-Devlet’ten olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde düzenli geliri bulunmayan ailelerin çocukları ekonomi destek hizmetinden yararlandırılmaktadır. Sosyal ve ekonomi destek hizmeti için yapılan başvurulara yapılan araştırma inceleme ve değerlendirme sonucunda karar verilmektedir.”

“Bu nedenle aşağıdaki bilgilendirmeyi okuduktan sonra başvuru için karar veriniz. İsterseniz ikamet ettiğiniz ilde size en yakın sosyal hizmet merkezine dilekçeyle veya şahsen başvuruda bulunabilirsiniz.”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Aile bütünlüğünü korunmak, güçlendirmek ve sosyal refahın arttırılması amacıyla kurulmuştur. Temelleri 1989’da Başbakanlığa bağlı olarak kurulan Aile Araştırma Kurumu ile atılmıştır. 2004’te yine Başbakanlığa bağlı Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü adını almıştır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Özürlüler İdaresi Başkanlığı, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ile Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü; 2011’de kurulan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çatısı altında birleştirilmiştir.

Anayasada yapılan değişikliklere uyum sağlanması amacıyla bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması hakkındaki 703 sayılı KHK ile Aile ve Sosyal Politikalar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıklarının teşkilat kanunlarındaki düzenlemeyle iki bakanlık, “Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı” adı altında bir araya getirildi. 10 Temmuz 2018’de bakanlığın adı “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” olarak değiştirildi. 21 Nisan 2021’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın kurulmasıyla bakanlığın adı “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” olarak değiştirildi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin