Aile Bakanlığı açıkladı: Çocuklu ailelere ayda 3571

0
328

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada çocuklu ailelere ayda 3 bin 571 TL destek ödemesi yapılacağına yer verildi. Peki SED yardımı başvurusu nasıl yapılır? SED yardımı nedir? İşte son dakika açıklaması.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çocuklu ailelere 3 bin 571 TL destek verileceğini açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi hesapları üzerinden bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada bakanlık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için maddi destek verildiğini, verilmeye devam edileceğini bildirdi.

Yayınlanan son dakika açıklamasına baktığımızda çocukların ihtiyaçlarının karşılanması adına verilen sosyal ve ekonomik desteklerin bu ay hesaplara yattığı, başvuru yapan vatandaşlara her ay destek ödemelerinin yapılmaya devam edeceğine yer verildi.

ÇOCUKLU AİLELERE VERİLİYOR

Bakanlık Twitter adresi üzerinden konu ile ilgili yapılan son dakika açıklamasında çocukların daha sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesi adına Ağustos ayı için toplamda 575 milyon lira ödeme yapıldığına yer verildi. İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına verilen ödeme için resmi açıklama şu şekilde:

“Çocuklarımızın yaşam kalitelerini artırmak ve aile bütünlüğü içerisinde sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için çalışmaya devam ediyoruz.

Bu doğrultuda ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına yönelik sağladığımız Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) programımız kapsamında Ağustos ayı içerisinde toplam 575 milyon TL ödeme gerçekleştirdik”

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

“Çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde düzenli geliri bulunmayan ailelerin çocukları ekonomik destek hizmetinden yararlandırılmaktadır. Sosyal ve ekonomik destek hizmeti için yapılan başvurulara yapılan araştırma inceleme ve değerlendirme sonucunda karar verilmektedir. Bu nedenle aşağıdaki bilgilendirmeyi okuduktan sonra başvuru için karar veriniz. İsterseniz ikamet ettiğiniz ilde size en yakın sosyal hizmet merkezine dilekçeyle veya şahsen başvuruda bulunabilirsiniz” ifadeleri ile duyuru yayınlandı ve Aile Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya baktığımızda çocuk destek ödemelerinden faydalanmak aranan şartlara şu şekilde yer verildi:

-Haklarında bakım tedbiri kararı verilerek sosyal hizmet kuruluşlarında bakılan ve desteklendikleri takdirde ailesi veya yakınları yanına verilebilecek çocuklar.

-Ekonomik yoksunluk nedeniyle, desteklenmedikleri takdirde korunmaya muhtaç duruma düşecek olanlardan haklarında bakım tedbiri kararı alınmaksızın sosyal ve ekonomik destek hizmetinden yararlandırılarak ailesi veya yakınları tarafından bakılabilecek çocuklar.

-Bakım tedbir kararlı iken yaş sınırlarını tamamlamaları nedeniyle, sosyal hizmet kuruluşlarından veya koruyucu aile yanından ayrılanlardan iş ve meslek edinme kursuna veya eğitimlerine devam eden veya bir iş ve meslek sahibi olamayıp desteklenmedikleri takdirde muhtaç duruma düşecek olan gençler.

-Olağanüstü bir felaket, tabii afet, hastalık veya kaza geçirerek belirli bir süre kendisinin ve geçindirmekle yükümlü bulunduğu aile fertlerinin temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olanların çocukları ile hayati tehlike arz eden ve ameliyat gerektiren durumlarla karşılaşan veya vefat eden kişilerin çocukları

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin