Adalet Bakanlığı 1287 Temizlik Görevlisi Alımı

0
380

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Adalet Bakanlığı En Az İlkokul Mezunu 1287 Temizlik Görevlisi Alımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Adalet Bakanlığı En Az İlkokul Mezunu 1287 Temizlik Görevlisi Alımı

Adalet Bakanlığı 4 Mart 2021 tarihli resmi gazete de personel alımı gerçekleştireceğini yayımladı. Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 657 Sayılı Devlet Memurlarının Kanununun 4’üncü fıkrası gereğince İŞKUR aracılığıyla 1287 personel alımı gerçekleştirilecektir.

Başvurular 4 Mart 2021 tarihinde başlayıp 8 Mart 2021 tarihinde sona erecektir. Başvuru işlemleri https://www.iskur.gov.tr adresinden gerçekleştirilecektir. Şahsen veya posta yolu ile gerçekleştirilecek olan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Genel Şartlar

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlılık, emeklilik veya malullük aylığı almıyor olmak,
  • İlan tarihi itibariyle başvuru yapılan ilde ikamet ediyor olmak,
  • Kamu kurum veya kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak,
  • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık gibi suçlar işlememiş olmak,

Özel Şartlar

  • En az ilköğretim ve dengi okul mezunu olmak,
  • İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Ayrıca ilan tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak, (4 Mart 1986 ve sonrası doğumlu olanlar başvuru yapabilecektir.)

Kura ve Sözlü Sınav

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen listede yer alan adaylar arasından 17 Mart 2021 tarihinde saat 11:00’da Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü toplantı salonunda noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. İçerisinde bulunmuş olduğumuz COVİD-19 salgınından dolayı kura çekimi https://www.youtube.com/channel/UC62GRRZnlPoZGMOGjkAzA8A kanalından canlı yayınla gerçekleştirilecektir.

Kura çekimi sonucu belirlenen asıl ve yedek adaylar istenilen belgeleri 18 Mart 2021 ile 24 Mart 2021 tarihleri arasında sınavı yapacak olan adalet komisyonuna şahsen teslim edecektir. Adalet komisyonu tarafından gerçekleştirilecek olan sözlü sınava ilişkin (sınav yeri, tarihi) detaylar adalet komisyonu başkanlığının internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin