Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 30 Güvenlik Görevlisi Alımı

0
438

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 30 Güvenlik Görevlisi Alımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 30 Güvenlik Görevlisi

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 5 Nisan 2021 tarihli resmi gazete de personel alımı gerçekleştireceğini yayımladı. Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumunun hizmet birimlerinde  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B Maddesi gereğince  istihdam edilmek üzere 30 Güvenlik Görevlisi alımı yapacaktır.

Başvurular 12 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 10:00’da başlayıp, 22 Nisan 2021 Perşembe günü saat 17:00 itibarıyla sona erecektir. Başvurular Adli Tıp Kurumunun www.atk.gov.tr adresli resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. İnternet sitesi üzerinden yapılan başvuru sonrasında posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Başvuru esnasında fotoğraf, KPSS sonuç belgesi, diploma veya geçici mezuniyet belgesi ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu için özel güvenlik kimlik kartının (silahlı ibareli) sisteme yüklenmesi gerektiğinden adayların bu belgelerin pdf ya da resim formatındaki hallerini hazır bulundurmaları gerekmektedir.

Adaylar yalnızca bir pozisyona başvuru yapabileceklerdir. Şahsen veya posta yolu ile gerçekleştirilen başvurular geçersiz sayılacaktır.

Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınavlara 2020 yılı KPSS’ye giren ve her pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan alan adaylar başvurabilecektir. Başvuruda bulunacakların Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 5 ve 6’ıncı maddelerinde yazılı olan şartlar ile bu ilanın 4’üncü maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

 

Genel Şartlar

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
b)Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu için merkezî sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak.(01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
e) Kamu haklarından mahrum olmamak,
f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin