7 ilde Valiliklere KPSS’siz 2500 işçi alımı

0
448

İŞKUR üzerinden yeni TYP ilanları yayınlandı ve 7 ilde TYP kapsamında 2 bin 500 KPSS’siz işçi alınacağına yer verildi. Valilikler ve Kaymakamlıklara yapılan alım yazımızda.

Deprem illerinde dev TYP işçi alımı ilanları: İşte başvuru.

11 ilde meydana gelen büyük depremden sonra bölge için istihdam seferberliği başlatıldı. Başlatılan istihdam seferberlişği kapsamında deprem illerinde on binlerce TYP işçi alımı yapılırken birçok ilde açılan ilanlar ile özel sektör, depremzedelere iş kapısı açmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın deprem bölgesinde açıkladığı TYP işçi alımı için ise yeni ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Gelen son dakika bilgilerine göre TYP kapsamında binlerce yeni işçi alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puan şartı aranmadan devlet kurumlarına yapılan alıma baktığımızda başvuruların internet üzerinden ya da ALO 170 üzerinden yapılabileceğine yer verildi.

TPY BAŞVURU ŞARTLARI

TYP işçi alımı ilanlarına başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

İşkur’a kayıtlı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

ALIM YAPILAN İLLER

TYP kapsamında personel alımı yapılan iller şu şekilde:

Osmaniye

Diyarbakır

Adana

Adıyaman

Hatay

Gaziantep

Kahramanmaraş

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin