28. Dönem POMEM Giriş Sınav Sonuçları Açıklandı

0
458
2022 PMYO Başvurusu Sırasında İstenen
2022 PMYO Başvurusu Sırasında İstenen

Polis Adayları, bu yazımızda sizlere 28. Dönem POMEM Giriş Sınav Sonuçları Açıklandı hakkında bilgiler vereceğiz.

28. Dönem POMEM Giriş Sınav Sonuçları Açıklandı

28. Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.

SINAV SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Polislik Mülakatlarında Kaç Soru Sorulur?

Arkadaşlar Polis Akademisi tarafından alımı yapılan POMEM – PMYO – PAEM – PÖH alımlarında mülakat komisyonunda sistemde şu şekildedir. Aday içeri girer masada bulunan soru kartlarından birini alır kendini tanıtır ve soruyu okuyarak cevaplar aday burada 1 soru çeker. Ancak burada çıkan soruya göre komisyon üyeleri başka sorularda sorabilir ama kartlı soru her aday için bir tanedir. Komisyon verdiğiniz cevaba göre başka soru da sormaya bilir ya da başka sorular sorarak bilgini ölçmeye çalışabilir.

Polis Alımlarında Geçerli Olan Yönetmelikte İse Açıklama Aşağıdaki Gibidir:

(2) Adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Her aday;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavraması,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Adayın sözlü sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

(3) Sözlü sınav komisyonu; başarılı olan adaylar hakkında “POMEM – PMYO – PAEM – PÖH Adayı Olur”, başarısız adaylar hakkında “POMEM – PMYO – PAEM – PÖH Adayı Olamaz” kararı verir. Puanlama ve karar, değerlendirme karar formuna işlenir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin