2021 Polis Memuru Atama Takvimi Belli Oldu

0
575
polislik sözlü mülakat soruları
Polislik mülakatında takım elbise

POMEM Adayları, bu yazımızda sizlere 2021 Polis Memuru Atama Takvimi Belli Oldu hakkında bilgiler vereceğiz.

2021 Polis Memuru Atama Takvimi Belli Oldu

2021 yılı polis memuru atama takvimi belli oldu. Atamaya tabi olan Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeller için 1’inci bölgeden 2’inci bölgeye veya 2’inci bölgeden 1’inci bölgeye atama yapacaklar için tercih listesi yayımlandı.

Atamaları yaz döneminde yapılacak polis ve başpolis memurları ilk tercihlerini 8 Şubat 2021 Pazartesi ile 14 Şubat 2021 Pazar günleri arasında yapılacaktır. Ana tercihler ile tercih dökümleri ise 15 Şubat 2021 Pazartesi ile 1 Mart 2021 Pazartesi tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Bölge tespitinde göz önüne alınması gereken bazı kriterler mevcuttur. Yönetmelik hükümlerine göre iller yurdumuzun emniyet ve asayiş,ulaşım imkanı ve şartları yönünden birbirlerine benzerlik ve yakınları itibariyle iki bölgeye ayrılmıştır. Bu bölgelerin kapsamına giren il merkezleri ile polis kuruluşu bulunan ilçe ve yerleşim yerleri, personelin bu bölgelerdeki zorunlu hizmet süreleri göz önüne alınarak alt bölgeler şeklinde gruplandırılmıştır.

Bölgeler arası yer değiştirme işlemleri ise şu şekilde gerçekleştirilmektedir. Gerçekleştirilecek olan atamalar 18’inci ve 19’uncu maddelerdeki hükümler saklı kalmak kaydıyla her yıl genel atama döneminde ve bu yönetmelikte gösterilen esaslara göre yapılmaktadır. İkinci bölge görev sırası gelen personelin isimleri Genel Müdürlükçe en geç Şubat ayı sonuna kadar ilgili birimlere bildirilir.

Atama tercih formlarının gönderilmesi ise bölgelerdeki hizmet süresini doldurarak genel atamaya tabi olan personelin atama tercih formları Genel Müdürlüğe gönderilecektir. Zaman dışı ve mazeret atamalarına ait belgeler ise bir ay içerisinde Genel Müdürlükte olacak şekilde gönderilmelidir. Zamandışı atama kapsamındaki personelin durumu Genel Müdürlük tarafından öncelikli bir şekilde değerlendirilir.

2021 Polis Memuru Atama Takvimi Belli Oldu

Bölgeler ve Hizmet Süreleri

Emniyet Genel Müdürlüğü sınıfa mensup olan kişilerin atama ve yer değiştirmeleri bakımından bölgeler ikiye ayrılmaktadır.

Birinci Bölge Hizmet Süreleri

A-Alt Bölgesine girenler 10 yıl, B-Alt Bölgesine girenler 8 yıl, C-Alt Bölgesine girenler 7 yıl, D-Alt Bölgesine girenler 6 yıl, E-Alt Bölgesine girenler 5 yıl, F-Alt Bölgesine girenler 4 yıl, G-Alt Bölgesine girenler ise 3 yıl hizmet yapmak zorundadırlar.

İkinci Bölge Hizmet Süreleri

A-Alt Bölgesine girenler 7 yıl, B-Alt Bölgesine girenler 6 yıl, C-Alt Bölgesine girenler 5 yıl, D-Alt Bölgesine girenler 4 yıl, E-Alt Bölgesine girenler 3yıl, F-Alt Bölgesine girenler ise 2 yıl görev yapmak zorundadırlar.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin