2021 MSÜ Astsubay ve Harp Okulları MYO Başvuru Şartları

0
385
MSÜ Sınav Sonucuna

Adaylar bu yazımızda sizlere 2021 MSÜ Astsubay ve Harp Okulları MYO Başvuru Şartları hakkında bilgi vereceğiz.

2021 MSÜ Astsubay ve Harp Okulları MYO Başvuru Şartları

2021 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 4 Nisan 2021 tarihinde uygulanacaktır. 2021 MSÜ sınav başvuruları ise 27 Ocak- 23 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Sınava girecek olan adaylar başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezi aracılığıyla elektronik ortamda gerçekleştirecektir. Adaylar 27 Ocak günü saat: 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir.

2021 MSÜ sınavına başvuru yapacak olan adaylardan HES kodu bilgisi istenecektir. Bu sebeple adaylar sınava başvuru yapmadan önce HES kodu sahibi olmaları gerekmektedir.

Level of evidence and clinical significance The GRADE [ 23] methodology was used to evaluate the quality of the evidence ( www. Currently there are no studies to assess the use of baricitinib during pregnancy and breastfeeding. This leads to overall weakness and lack of muscular control, including over muscles essential to chewing and swallowing, talking and breathing hier. Store Cuvitru in the original carton at room temperature.

2021 MSÜ’ye başvuracak olan adayların 2’inci seçim aşamalarına katılabilmeleri için 26-27 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşecek YKS sınavına girmeleri gerekmektedir. Harp Okulları için YKS sınavının 1. Oturum olan TYT ve AYT sınavına girilmesi gerekir. Astsubay Meslek Yüksekokulları için ise YKS sınavının 1. Oturumu olan TYT sınavına girilmesi gerekmektedir.

Başvuru ve Giriş Koşulları

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 2. Harp Okullarına kadın ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına ise sadece erkek öğrenciler alınacaktır.
 3. Gün ve aya bakılmaksızın Harp Okulları için en fazla 20 yaşında olmak (1 Ocak 2001 ve sonrası doğumlular)
 4. Gün ve aya bakılmaksızın Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 yaşında olmak (1 Ocak 2000 ve sonrası doğumlular)
 5. Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam eden öğrenciler için kesin kayıt tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2019-2020 mezunu olmak,
 6. Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuru için ÖSYM Başkanlığınca 4 Nisan 2021 tarihinde yapılacak Aday Belirleme Sınavına katılıp bu sınavdan çağrı taban puanı almış olmak
 7. Astsubay Meslek Yüksekokulları için ÖSYM Başkanlığınca yapılan 2021 YKS Sınavına katılmış olmak,
 8. Harp Okulları için ÖSYM Başkanlığınca yapılan 2021 YKS sınavına katılmış olmak,
 9. Bir askeri okuldan çıkmış veya çıkarılmamış, sivil okullardan ise çıkarılmamış olmak,
 10. Nişanlı, dul, evli, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla veya erkekle nikahsız olarak birlikte yaşamak,
 11. Harp Okulları Kanunu ve Yönetmeliği ile Astsubay Meslek Yüksekokulları Kanunu ve Yönetmeliğinde belirtilen giriş şartlarını taşımak,
 12. Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları için yapılacak olan sınav, mülakat ve diğer seçimlerde belirlenen kontenjan içinde bulunmak,
 13. İlgili askeri okullarda katıldıkları intibak eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamış olmak,

NOT: Erkek Öğrenciler için asgari boy sınırı: 165 cm

Kadın Askeri Öğrenciler için asgari boy sınırı: 160 cm olarak uygulanacaktır. Boy sınırının altında kalan adayların fiziki değerlendirme aşamasında adaylıkları sonlandırılacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin