2021 Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı ve Şartları Nelerdir?

2021 Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı ve Şartları Nelerdir?

 Sözleşmeli Er Adayları, bu yazımızda sizlere 2021 Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı ve Şartları Nelerdir? hakkında bilgiler vereceğiz.

2021 Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı

Jandarma uzman erbaş yaş sınırı nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü (1 Ocak 2021) itibariyle 20 yaşından gün almış olmak ve 27 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1994 dahil) kişiler başvuru yapabilecektir.

Jandarma uzman erbaş alımında askerlik şartı aranmamaktadır. Fakat askerlik hizmeti sırasında başvuru yapan adaylar Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesinden 80 puan almaları gerekmektedir.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Şartları Nelerdir?

  • Askerlik hizmeti yapmakta iken “Askerliğe elverişli değildir” raporu alarak terhis edilmemiş olmak,
  • Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin son günü (31 Ocak 2021) itibariyle terhisinin üzerinden 5 yıl geçmemiş olmak (31 Ocak 2016 tarihi ve sonrası)
  • Müracaat eden adayların hem 27 yaşını bitirmemiş, hem de terhisinin üzerinden 5 yıl geçmemiş olması,
  • Sözleşmeli erbaş veya erlerden en az 3 yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 1 Ocak 2021 tarihi itibari ile 29 yaşını bitirmemiş olmak,
  • Sözleşmeli erbaş veya er olarak görev yapanların başvurunun ilk günü olan 21 Ocak 2021 tarihi itibariyle 3 yılını doldurmuş olmak,
  • 3 yılını doldurmuş ancak müteakip dönem için sözleşmesini yenilemeyenler için müracaatları diğer adaylar ile birlikte aynı şartlarda kabul edilecektir.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Fiziki Yeterlilik Testi

  • Adaylara uygulanacak olan FYS konuları ve baraj değerleri Tablo 3’te belirtilmiştir. Belirtilmiş olan FYS barajlarını geçen adaylar mülakat ve uygulama sınavlarına katılmaya hak kazanır.
  • Adaylar yanlarında eşofman, şort ve spor ayakkabısı getirmek zorundadır.
  • Fiziki Yeterlilik Sınavına katılacak adaylar, herhangi bir sağlık kuruluşundan alacakları en az bir hekim imzalı “Adayın spor yapmasında sakınca yoktur.” İbareli durum bildiri hekim raporu getirmeleri gerekmektedir. (Son bir hafta içerisinde alınmış olması gerekir)
  • Fiziki Yeterlilik Sınavının yapılacağı günde sağlık durumu itibari ile testlere katılamayacak durumda olan adaylar dilekçe veya raporları ile önceden müracaat etmeleri durumunda sınav takvimi içerisindeki başka bir günde sınava alınıp alınmayacakları hususu değerlendirilecektir.
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.