2020/1.Dönem Bekçilik Sınav Tarihi Değişti İşte Detaylar!

0
371
2023 Bekçi alımı başvuru sırasında
2023 Bekçi alımı başvuru sırasında

Gündem, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere 2020/1.Dönem Bekçilik Sınav Tarihi Değişti İşte Detaylar! hakkında bilgiler vereceğiz.

2020/1.Dönem Bekçilik Sınav Tarihi Değişti İşte Tüm Detaylar!

16 Ocak 2021 Cumartesi günü gerçekleşecek olan 2020/1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı sınavı, Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan tedbirler nedeniyle 20 Ocak 2021 Çarşamba günü saat:14.00’da gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Sınava girecek olan adayların 13 Ocak 2021 Çarşamba gününden itibaren www.meb.gov.tr internet adresinden sınav giriş belgelerini alabileceklerdir.

Yazılı Sınav

  1. Yazılı sınavda adaylara çoktan seçmeli (test şeklinde) beş şıklı (100) soru yöneltilecek, her bir soru bir puan sayılacak ve yanlış doğruyu götürmeyecektir. Yazılı sınavda (100) puan üzerinden en az (50) puan alanlar başarılı sayılacaktır.
  2. Yazılı sınav “Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür” konularından oluşacaktır.
  3. Yazılı sınavda kopya çekenler veya kopya çekme teşebbüsünde bulunanlar ya da yerine başka bir kimseyi sokanlar hakkında tutanak düzenlenerek sınavı geçersiz sayılacak ve bir daha adaylığa başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca bu kapsamda tespit edilecek ilgililer hakkında adli/idari soruşturma başlatılmak üzere gerekli işlemler yapılacaktır.
  4. Yazılı sınavdan başarılı olan adaylar fiziki yeterlilik sınavına girmeye hak kazanır.
  5. Yazılı sınav tarihleri, sonucu, itiraz ve adayları ilgilendiren diğer iş ve işlemler Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (https://pa.edu.tr) duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta, telefon vb. iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.

2020/1.Dönem Bekçilik Sınav Tarihi Değişti İşte Detaylar!

Sınav Sonuç Listesinin Belirlenmesi ve İlanı

  1. Adayların başarı sıralamasına esas giriş puanı; yazılı sınav puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınav puanının %5’i ve sözlü sınav puanının %50’sinin toplamı olarak hesaplanacaktır. Adaylar arasındaki başarı sıralama puanında eşitlik olması halinde; sırasıyla yazılı sınav puanı, mülakat puanı ve fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınacaktır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilecektir.
  2. Adayların sınavlardaki başarı sıralamasına esas giriş puanlarına göre; asıl ve asıl sayısı kadar yedek olmak üzere listeler ilan edilecektir.
  3. Söz konusu sınav sonuç listeleri Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfasından ilan edilecektir.

Sınav Sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası olan www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca sonuçları açıklanan adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacaktır. Ayrıca eksik veya yalan beyan ile sahte evrak veya sınav komisyonlarını yanlış bilgilendirme sonucunda sınavlara katılarak başarılı olan adayların sınavları asıl veya yedek olarak kazanmış olsalar bile sınavları geçersiz sayılacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin