2 Şehirde çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacak

0
389
2023/1. Dönem bekçi alımı
2023/1. Dönem bekçi alımı

Kamu Alımları, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere 2 Şehirde çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacak hakkında bilgiler vereceğiz.

2 Şehirde çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacak

Bekçi olmak isteyenler için İŞKUR üzerinden güncel personel alım ilanları yayımlanmaya başladı ve yeni bekçi ilanları da paylaşılırken Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün web sitesinde çarşı ve mahalle bekçisi alımı için ilanlar yayımlandı. Bu doğrultuda iki şehir için bekçi alımı yapılacağı ifade edildi. Bu ilanlar kapsamında genel şartların yanında özel şartların arandığı bekçi alımı yapılacağı belirtilerek alımların İstanbul ve Tekirdağ illerinde gerçekleştirileceği ifade edildi.

ARANAN ŞARTLAR

Bu ilanlara başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar arandığı belirtildi. Bu şartlara haiz olanlar ise daha sonrasında ilanların özel şartlarına da haiz olunması gerektiği ifade edildi. İşte aranan şartlar:

T.C. Vatandaşı olmak,

İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Fiziki şartlarda erkeklerde ve bayanlarda herhangi bir sıkıntı çıkartacak engele sahip olmaması (Engelli adaylar için gerekli şartlar ilan detaylarında belirtilmiştir)

Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmaları.

Başvuruda bulunulacak il içerisinde ikamet ediyor olmak.

BAŞVURU VE BEKÇİ ALIMI DETAYLARI

Bunun yanı sıra ilanlara başvurular aşağıdaki link üzerinden açılan sayfada e-Devlet ile giriş bölümünden giriş yapılarak özgeçmiş oluşturmak sureti ile yapılabileceği aktarıldı. Ayrıca ilanlara şartlara haiz olmayan adayların başvuru yapamayacağı bildirildi.

Çeşitli illerde çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacağı belirtildi ve aşağıdaki link üzerinden ilanlara ulaşılabilir. Söz konusu bekçi alımı kamu için değil özel sektör için yapılacağı aktarıldı.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin